Výpadky a údržba

Proběhlé modernizace a výpadky


21.10 – Satalice část – z důvodu chybného nastavení kanálu jednotky došlo v sobotu večer k výpadkům připojení k Internetu. Stávající zařízení jsme opravili a přenastavili tak, že umožňuje stabilní odezvu i vyšší rychlost odesílání dat. Omlouváme se Vám za případné komplikace, oprava probíhala v sobotu až do 23:59h

11.10.-13.10.(do 9h) Špatné načítání stránek z důvodu vadné karty v datovém centu Cecolo. Neplánovaný výpadek.

9.9. Problém s www stránky České spořitelny George. Zde má banka problémy s útoky na její systém a jsou tak některé stránky / aplikace dočasné nedostupné.

24.6. Radonice + Vinoř, Výpadek proudu ČEZ a následná výměna části poškozené technologie. Při nahrávání uložené zálohy do nového zařízení došlo k chybě, opraveno 25.6. ráno.

Plánované modernizace, přesný čas bude zaslán e-mailem a SMS:

Podolanka-Cvrčovice

Zeleneč Hřiště

Dřevčice

Satalice

Vinoř

Nedostupnost www stránek Alza.cz a stránek CZC.cz

Vyjádření z Alza.cz Neznámý útočník vystupuje na internetu pod IP adresou webu Alza.cz a pokouší se svým jednáním zařadit naši IP adresu na tzv. „blacklisty“. Takovému zneužití IP adresy není bohužel možné stoprocentně zabránit. Z tohoto důvodu se IP adresa webu Alza.cz dostala na některé seznamy škodlivých IP adres, a někteří z našich zákazníků tak mohou při přístupu na náš web zaznamenat problémy. Více: https://www.alza.cz/upozorneni-pro-zakazniky-alzacz. Dle vyjádření firmy CZC.cz zablokovalo IT oddělení některé veřejné IP adresy. IT oddělení nesdělilo důvod blokace a na žádost byly adresy povoleny.